Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AAQCA9742C1ZM
Approx. Rs 10.5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Size | 10 Inch |
| Type | Plain |
| Compartment Available | Yes |
| Pack Size | 50 Piece |
| Pattern | Plain |
| Shape | Square |
| material | Areca Palm Leaf |
Additional Information:
Approx. Rs 8 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Size | 7 Inch |
| Type | Plain |
| Compartment Available | No |
| Pack Size | 50 Piece |
| Pattern | Plain |
| Shape | Square |
Additional Information:
Approx. Rs 8 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Size | 7 Inch |
| Compartment Available | No |
| Pack Size | 50 Piece |
| Shape | Square |
| Type | Polished |
| Pattern | Plain |
Additional Information:
Approx. Rs 13.5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Size | 12 Inch |
| Type | Plain |
| Compartment Available | No |
| Pack Size | 50 Piece |
| Pattern | Plain |
| shape | Round |
Additional Information:
Approx. Rs 6.5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Size | 6 Inch |
| Plastic Coated | Square |
| Compartment Available | No |
| Pack Size | 50 Piece |
| Type | Polished |
| Pattern | Plain |
Additional Information:
Approx. Rs 6.5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Size | 6 Inch |
| Shape | Rectangular |
| Compartment Available | No |
| Pack Size | 50 Piece |
| Dimensions | 6 inch/4 inch |
| Type | Polished |
| Pattern | Plain |
Additional Information:
Approx. Rs 6.5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Type | Plain |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Color | Natural |
| Size | 6"inches |
| Material | Areca Palm Leaf |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Grade | A-grade |
| Packaging Type | 50 per pack |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 8 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Type | Plain |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Color | Natural |
| Size | 8"Inches |
| Material | Areca Palm Leaf |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Pack Size | 50 Piece |
| Grade | A |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
Additional Information:
Approx. Rs 9.5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Type | Plain |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Color | Natural |
| Size | 9" inches x 6" inches |
| Material | Areca Palm Leaf |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Grade | A-grade |
| Packaging Type | 50 per pack |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 6.35 / pieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 piece |
| Type | Plain |
| size | 6 inch |
| shape | Round |
| Material | Areca Leaf |
| package size | Packing based on customer requirements |
| color | Natural wood |
Additional Information:
Approx. Rs 13.6 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Type | Plain |
| Quantity Per Pack | Base on Customer Requirement |
| Plate Type | Eco Friendly |
| Shape | Circular |
| Color | Beige |
| Material | Bamboo |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Grade | A-grade |
| Packaging Type | Packet |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Event And Party Supplies |
| Size | 7 Inch and 6 inch |
Additional Information:
Approx. Rs 10.5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| size | 10 inch |
| shape | Round |
| Material | Areca Palm Leaf |
| color | Natural Wood |
Additional Information:
Approx. Rs 9.5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Type | Plain |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Quantity Per Pack | Base on Customer Requirement |
| Color | Natural |
| Size | 9" inches |
| Material | Areca Palm Leaf |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Grade | A-grade |
| Packaging Type | 500 per pack |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 8.75 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Quantity Per Pack | Base on Customer Requirement |
| Color | Natural |
| Size | 7" inch x 5" inch |
| Material | Areca Palm Leaf |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Grade | A-grade |
| Packaging Type | 500 per pack |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 12.8 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Type | Plain |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Quantity Per Pack | Base on Customer Requirement |
| Color | Natural |
| Size | 7 inches and 4 inches |
| Material | Areca Palm Leaf |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Grade | A-grade |
| Packaging Type | 50 per pack |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 8.75 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Shape | Rectangular |
| Compartment Available | No |
| Pack Size | 35 Piece |
| Type | Polished |
| Pattern | Plain |
| Dimensions | 7 inch / 5 inch |
Additional Information:
Approx. Rs 6.5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Plastic Coated | Rectangular |
| Pack Size | 50 Piece |
| Compartment Available | No |
| material | Areca Palm Leaf |
| Dimensions | 6 inch x 4 inch |
| Type | Polished |
| Pattern | Plain |
Additional Information:
Approx. Rs 11.3 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Quantity Per Pack | Base on Customer Requirement |
| Color | Natural |
| Size | 6 Inch and 4 inch |
| Material | Natural Areca Leaf |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Grade | A-grade |
| Packaging Type | Packet |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Shape | square |
Additional Information:
Explore More Products
© Arbhu Enterprises Private Limited. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited