Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AAQCA9742C1ZM
Approx. Rs 5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 250ml |
| Shape | Round |
| Height/Depth | 2 Inch |
| Top Size/Diameter | 5 Inch |
| Bottom Size/Diameter | 2.5 Inch |
| Coating Side | One Side |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Color | White |
| Material | Bamboo |
| Size | 5" inches |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Pack Contains | 50 pieces per pack |
| Grade | A grade |
| Disposable Type | Yes |
| Packaging Size | 50 pieces per pack |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 4.5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100ml |
| Top Size/Diameter | 4 Inch |
| Shape | Round |
| Color | Brown |
| Pack Size | 50 Piece |
| material | Areca Palm Leaf |
Additional Information:
Approx. Rs 9.5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Size | 9 Inch |
| Type | Polished |
| Plastic Coated | Square |
| Compartment Available | No |
| Pack Size | 50 Piece |
| Pattern | Plain |
Additional Information:
Approx. Rs 5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Material | Leaf |
| Top Size/Diameter | 4.5 Inch |
| Shape | Round |
| Color | Brown |
| Pack Size | 50 Piece |
Additional Information:
Approx. Rs 5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 250ml |
| Top Size/Diameter | 5 Inch |
| Shape | Round |
| Color | Brown |
| Pack Size | 50 Piece |
| material | Areca Palm Leaf |
Additional Information:
Approx. Rs 6 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | Leaf |
| Top Size/Diameter | 5 Inch |
| Shape | Square |
| Color | Brown |
| Pack Size | 50 Piece |
Additional Information:
Approx. Rs 6 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Top Size/Diameter | 5 Inch |
| Shape | Square |
| Color | Brown |
| Pack Size | 50 Piece |
| material | Areca Palm Leaf |
Additional Information:
Approx. Rs 8.5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Height/Depth | 3 Inch |
| Top Size/Diameter | 6 Inch |
| Bottom Size/Diameter | 2 Inch |
| Shape | Round |
| Color | Brown |
| Pack Size | 50 Piece |
| material | Areca Palm Leaf |
Additional Information:
Approx. Rs 9.5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Color | Beige |
| Material | Bamboo |
| Shape | Round |
| Size | 6" inches |
| Type | Bowl |
| Used To Serve | Any hot or cold foods |
| Finishing Type | Polished |
| Packaging Size | 500 pieces per pack |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Packaging Type | Packet |
Additional Information:
Approx. Rs 15.25 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Quantity Per Pack | Base on Customer Requirement |
| Color | Natural |
| Size | 9" x 6" and 6" x 4" |
| Material | Areca Palm Leaf |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| No Of Compartment | None |
| Grade | A-grade |
| Packaging Type | 500 per pack |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 8 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Type | Plain |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Quantity Per Pack | Base on Customer Requirement |
| Color | Natural |
| Size | 6.5 " inches |
| Material | Areca Palm Leaf |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Grade | A-grade |
| Packaging Type | Shrink Wrapped with Silica Gel |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 5.25 / pieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 piece |
| Type | Polished |
| Compartment Available | No |
| Pack Size | 50 Piece |
| Pattern | Plain |
| Dimensions | 4.5 inches |
| shape | Heart Shaped |
Additional Information:
Approx. Rs 14.3 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Color | Natural Wood |
| Material | Areca Palm Leaf |
| Shape | Round |
| Size | 6 inches and 4 inches |
| Type | Deep Round Bowl |
| Used To Serve | Any hot or cold foods |
| Packaging Size | 500 pieces per pack |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Arbhu Enterprises Private Limited. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited