Chennai, Tamil Nadu
GST No. 33AAQCA9742C1ZM
Approx. Rs 16 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Size | 12 Inch |
| Type | Plain |
| Plastic Coated | Round |
| Pack Size | 50 Piece |
| Pattern | Plain |
| Shape | Round |
Additional Information:
Approx. Rs 8 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Type | Plain |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Color | Natural |
| Size | 7" inches |
| Material | Areca Palm Leaf |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Grade | A-grade |
| Packaging Type | 50 per pack |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 17.25 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Type | Plain |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Quantity Per Pack | Base on Customer Requirement |
| Color | Natural |
| Size | 11 inches x 7.5 inches |
| Material | Areca Palm Leaf |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Grade | A-grade |
| Packaging Type | 50 per pack |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 19.2 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Type | Plain |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Quantity Per Pack | Base on Customer Requirement |
| Color | Natural |
| Material | Bamboo |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Grade | A-grade |
| Packaging Type | Shrink Wrapped with Silica Gel |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 10 inches and 8 inches |
Additional Information:
Approx. Rs 9.5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Type | Plain |
| Shape | Square |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Color | Natural |
| Size | 8"inches |
| Material | Areca Palm Leaf |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Grade | A-grade |
| Packaging Type | 50 per pack |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 13.5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Type | Plain |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Color | Natural |
| Size | 12" inches |
| Material | Areca Palm Leaf |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Grade | A-grade |
| Packaging Type | 50 per pack |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 10.5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Type | Plain |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Color | Natural |
| Size | 10" inches |
| Material | Areca Palm Leaf |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Grade | A-grade |
| Packaging Type | 500 per pack |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 6.35 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Type | Plain |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Color | Natural |
| Size | 6"inches |
| Place Of Origin | Pan India |
| Material | Areca Palm Leaf |
| Shape | Circular |
| Used To Serve | Any hot and cold foods |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Grade | A-grade |
| Packaging Size | 25 pieces per pack |
| Packaging Type | 25 per pack |
| Features | Disposable,Eco friendly,Biodegradable,Food-grade |
| Packet Contain | 25 pcs per pack |
| Microwave Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 9.5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Coating Side | One Side |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Color | Natural Wood |
| Material | Areca Palm Leaf |
| Shape | Square |
| Size | 5.5 inches |
| Type | Shallow Square Bowl |
| I Deal In | New Only |
| Used To Serve | Any hot or cold foods |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Pack Contains | 500 pieces per pack |
| Organic | Yes |
| Occasion | Parties, All Events, Picnics |
| Grade | A grade |
| Disposable Type | Yes |
| Packaging Size | 500 pieces per pack |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 5.25 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Color | Natural |
| Size | 4.5" inches |
| Material | Areca Palm Leaf |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Grade | A-grade |
| Packaging Type | 500 per pack |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 15.25 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Type | Plain |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Color | Natural |
| Size | 7 x 5 Inch and 6 x 4 inch |
| Material | Natural Leaf |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Grade | A-grade |
| Packaging Type | Packet |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
Additional Information:
Approx. Rs 8 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Compartment Available | No |
| Pack Size | 50 Piece |
| shape | Heart shaped |
| material | Areca Palm Leaf |
| Dimensions | 6.5 inch x 5.5 inch |
| Type | Polished |
| Pattern | Plain |
Additional Information:
Approx. Rs 4.5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Type | Plain |
| Usage/Application | Event and Party Supplies |
| Color | Natural |
| Size | 4 Inch |
| Material | Bamboo |
| Suitable At Higher Temperature | Yes |
| Grade | A |
| Packaging Type | Shrink wrap |
| Features | Disposable, Eco friendly, Biodegradable, Food-grade |
| Shape | Square |
Additional Information:
Approx. Rs 9.5 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Size | 8 Inch |
| Type | Plain |
| Shape | Square |
| Plastic Coated | Square |
| Compartment Available | No |
| Pack Size | 50 Piece |
| Pattern | Plain |
Additional Information:
Explore More Products
© Arbhu Enterprises Private Limited. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited